Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Menn og kvinner rundt et bord, ser inn i kamera

Aldersvennlig: Nytt partnarprosjekt vil få fleire seniormenn med i det frivillige

Samfunns- og tjenesteutvikling

Eit nytt prosjekt skal samle argument og gode døme på kvifor det er viktig å leggje til rette aktivitetar for seniormenn i frivilligheita. Voksenopplæringsforbundet (VOFO), Nasjonalt senter for aldring og helse, Norske Kvinners Sanitetsforening og Norges frivilligsentraler er med i prosjektet som blir leia av Senteret for eit aldersvennleg Noreg.
Kvinne med lyst hår og stripete genser

– Kommunale nettsider bryter loven

Inkludering

Norske kommunale nettsider har blitt mer tilgjengelige etter innføringen av nye regler for universell utforming. Men de fleste oppfyller fortsatt ikke kravene.

Eldre mennesker samlet i et lokale

Eldrerådene etterlyser tidligere involvering og tettere samarbeid med kommunen

Samfunns- og tjenesteutvikling

Hvor viktig er eldrerådet i arbeidet med å utvikle kommunen på en god måte? Her er eldrerådene og kommunens ledelse enige. Åtte av ti svarer ganske eller svært viktig. Det er også enighet om at eldrerådene spiller en viktig rolle i utviklingen av aldersvennlige lokalsamfunn.
Kvinne med asiatisk utseende i blå dressjakke.

Personbrukerundersøkelsen 2025: Flere har tillit til Nav

Samfunns- og tjenesteutvikling

I år svarer flere enn før av Navs brukere at de har tillit til Nav og at de blir møtt med respekt. 9 av 10 synes Nav-veiledere møter dem på en hyggelig måte, men mange sliter med søknadsprosessen – spesielt ventetiden.

Annonse