Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Illustrasjon: BI

Er du en leder til å stole på?

Ledelse

Det er viktigere at medarbeiderne har tillit til at lederen er et «godt menneske» enn en dyktig fagperson, skriver Bård Kuvaas i BI Business Review

Fra det 8. og siste rådet: Når HRs mandat, tjenesteportefølje, ansvar og/eller prosesser ikke er tydelig beskrevet eller forstått, blir grensesnittet mellom ledere og HR uklart. Dette medfører dobbeltarbeid eller at oppgaver faller mellom to stoler. Illustrasjon: Laget med DALL·E

Åtte råd for å lykkes med HR

Ledelse

Når mennesker blir en knappere ressurs, blir HR stadig viktigere. I HR-undersøkelsen (2022) rapporterte hele 70 prosent at HR-leder har en plass i toppledelsen. HR-transformasjon er virkemiddelet for å realisere den nye rollen.

Klipp fra videoen Ny som leder

Nytt digitalt kurs for kommunale ledere

Ledelse

Kommunesektoren må både rekruttere og beholde gode ledere for å møte utfordringene som sektoren står overfor. KS har nå laget et digitalt kurs til nye ledere i kommuner og fylkeskommuner. Kurset kan gjennomføres på kun en time.

Annonse