Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Bilde av Mirian Follesø, lyst halvlangt hår, pannelugg, blå øyne, mørke klær

Ordtelling som rettesnor

Kommunikasjon og klart språk

Et triks når du skal lage en tale, foredrag eller presentasjon, er å ha en stram tidslinje, skriver Miriam Follesø på kommunikasjon.no.

KompoddenRuneBjerke1000x650

Kompodden: Kommunikasjon som toppleder

Kommunikasjon og klart språk

I denne episoden av Kommunikasjonsforeningens podcast deler tidligere DNB-sjef Rune Bjerke sine erfaringer med topplederkommunikasjon, og hvordan tett dialog med kommunikasjonsavdelingen har vært avgjørende i krisesituasjoner. Han reflekterer også over å ha gått 'over streken' for å skape innovasjon.

Eva Hille sitter på kontoret sitt ved PC-skjermen

Innanfor for å hjelpe dei som er utanfor

Inkludering

Kommunen skal vere til for alle. Også dei som ikkje heng med i den digitale utviklinga. Eva Hille har fått jobben med å gje denne gruppa ei stemme. Den mangeårige kommunikasjonsdirektøren i Bergen kommune har fått seg ei ny oppgåve som ho har ønskt seg sterkt sjølv. Ho skal stå i front for eit auka fokus på digital inkludering i kommunen.

Bilde av Mirian Follesø, lyst hår, pannelugg.

Kommunikasjon: Hvordan utvikle deg som rådgiver?

Kommunikasjon og klart språk

Ny høst, nye muligheter! Kanskje er du en dreven analytiker, teoretiker eller praktiker innen kommunikasjonsfaget, men hvordan kan du kombinere disse tre egenskapene og utvikle deg som rådgiver?, spør Miriam Follesø.

Bokstaver spredd utover med forskjellig farge

Språk – bro eller barriere?

Kommunikasjon og klart språk

I 2024 er du verken innovativ eller implementerende i din leder-approach om du ikke greier å bygge en agil organisasjon som er fundert på god on-boarding, skriver Svein Skisland, kommunedirektør i Vennesla i Kommunal Rapport.

Annonse

 

Annonse