Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
Kvinne med hjemmekontor i samtale med helserobot.

Samtaleroboter på offentlige virksomheters nettsider

Innovasjon og digitalisering

Kan offentlige virksomheter tilby veiledning til innbyggere ved bruk av KI-baserte samtaleroboter? Kan det tilbys anonymt, og om ikke, hvordan gjøre det lovlig? Helsedirektoratet ønsket å utforske dette nærmere i sandkassen da de ønsket å utvikle to forskjellige samtaleroboter.

Bildet er generert. Det illustrerer artikkelens tema: digitalt dødsbo, offentlig digital tjeneste, arvinger/saksbehandlere og gradvis utrulling.

Digitalt dødsbo blir enda bedre – utrulling tar litt lengre tid

Innovasjon og digitalisering

– Arbeidet med å videreutvikle Digitalt dødsbo er godt i gang. Erfaringene fra pilotdrift har gjort at videre utrulling til tingretter har måttet utsettes, men nå er forbedringene på plass og vi vil starte opp igjen med å koble på nye tingretter. Det forteller tjenesteeier Janne Øren Antonsen, som understreker at endringene som har vært gjort gjør at flere arvinger vil kunne benytte løsningen.

 


 

Tegningen har med mennesker i ulike livssituasjoner

Kommunene må finne nye velferdsløsninger før presset blir for stort

Samfunns- og tjenesteutvikling

Førstelinjetjenestene i kommunene står midt i den omstillingen som skal sikre framtidas velferd. En ny offentlig utredning peker på forebygging, pårørendesamarbeid, frivillighet, teknologi og bedre spredning av gode løsninger som avgjørende grep.

Annonse

 

Annonse